Kožená väzba
Vhodná na záverečné práce ako napríklad:
bakalárske, diplomové, dizertačné, atestačné, seminárne, ročníkové, rigorózne, absolventské.
Je to najpevnejšia väzba – dokumety a obálka sú pevne stlačené v kovovom chrbáte.
Pre tlač preferujeme data vo formáte PDF (Adobe Acrobat). V porovnáni s formátmi DOC, XLS, a pod., formát PDF (Portable Document Format) zaručuje, že súbory budú mať stále za všetkých okolností pôvodný vzhľad. Pri použití formátu PDF ušetríte starosti pri tlači sebe
aj nám. Programy MS Office 2010 a 2013 už majú priamy export do PDF formátu.
Termoväzba
Termoväzba je ideálna pre dokumenty, ktoré potrebujete zviazať rychlo a zároveň sa pre ne nehodí krúžková väzba. Termoväzba je výrazne rychlejšia a lacnejšia ako väzba klasická, výborne se hodí najmä pre tenčie správy, práce či dokumenty.
Hrebeňová väzba
Na počkanie pre Vás zviažeme dokumenty hrebeňovou väzbou. Ide o efektívny spôsob viazania, pri ktorom je najväčšou výhodou úspora času. Disponujeme rôznymi veľkosťami hrebeňovej väzby, zviažeme pre Vás všetko, čo bude v naších silách.
Zlátenie
Pokrývanie povrchu artefaktov zlatom (striebrom, platinou, metálom ). Termín obecne zahŕňa všetky techniky a spôsoby pozlacovania.
PLÁTKOVÉ ZLATO: jemne tepané fólie z pravého zlata sa osádzajú na vhodný lepivý povrch. K spracovaniu sa obvykle používa zlato 24 karátové o hrúbke plátkov 0,005 -0,0006 mm. Pre zlátenie v exteriéroch je žiaduce použiť vyššiu rýdzosť a používa sa tzv. dvojité zlato s dvojnásobnou silou. Podľa rýdzosti a typu zlatej zliatiny sú pre pozlacovanie rozlišované: biele zlato- 12 kar., zelené zlato- 16,7 kar., citrónové zlato- 18kar., staroružové zlato- 22 kar., dukátové zlato- 23kar., čisté prírodné zlato- 24kar. Popri voľných fóliách je pre pozlacovacie práce za sťažených podmienok dodávané i tzv. „veterné zlato“
MUŠLOVÉ ZLATO : drvené ústrižky a zostatky zlata trené na tzv. zlatú farbu. V stredoveku sa získané práškové zlato pojilo vaječným bielkom , variantom bola tiež želatína s medom. Expedovalo sa v mušličkách (náhrada sklenených misiek). Dnes sa mušľové zlato pripravuje trením práškového zlata (práškového striebra pre mušľové striebro) s arabskou gumou, alebo inými syntetickými vodorozpustnými pojivami. Štandardná rýdzosť mušľového zlata pre reštaurátorské a umelecko-remeselné účely je 23,5 karátu.
TRENÉ ZLATO: je práškové zlato s prímesou zeleného pigmentu. Spôsob prípravy zodpovedá mušľovému zlatu.
METAL: napodobenina plátkového zlata. Zliatina medi a zinku v rôznych pomeroch
(oranžový 85% Cu 15% Zn, citrónový 75% Cu a 25% Zn a zelený 70% Cu a 30% Zn). Zliatiny sú valcované, morené a žíhané v zložitom procese, v ktorom závere sa fólie metalu roztepávajú ručne v pergamenovom papieri na silu 0,002-0,004 mm. Biely metal slúži ako napodobenina striebra. Bol zliatinou zinku a cínu dnes ho nahradzuje hliník. Povrch je nutné chrániť ochrannými nátermi.
POLIMENTOVÉ ZLÁTENIE : tento druh zlátenia je určený výhradne pre interiérové prostredie. Pre prípravu podkladových polimentov sa používa bolus: termín pre prírodné hlinky najrôznejšieho pôvodu, zloženia a zafarbenia. Pre zlátenie je najčastejšie používaný červený bolus, šedý bolus slúži najmä k príprave podkladu pre plátkové striebro. Plochy vytvorené polimentovým zlátením je možné leštiť do vysokého lesku
OLEJOVÉ (MIXTIÓNOVÉ) ZLÁTENIE: slúži k nemu jednoduchý podklad, tvorený tenkým náterom mixtionu alebo iného hustého olejového laku. Tým sa pokryje vopred vyhladený a prípadnou penetráciou upravený povrch. Plátky sa nanášajú na vysychaním zavädnutý podklad. Olejové zlátenie ktoré nie je možné bežne leštiť, sa uplatňuje pri pozlacovaní exteriérových kamenných, kovových a iných podobných objektov.